Sort by

amanda has logged 42 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Ice Storm

The Ice Storm

1997
×
★★
Edit this entry  
30
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fear

Fear

1996
×
★★
Edit this entry  
28
Queen - A Night at the Odeon

Queen - A Night at the Odeon

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★½
Edit this entry  
26
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Edit this entry  
21
Girl

Girl

2018
×
Edit this entry  
20
Blossoms & Blood

Blossoms & Blood

2003
×
★★★½
Edit this entry  
19
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Couch

Couch

2003
×
Edit this entry  
18
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★
Edit this entry  
18
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★
Edit this entry  
17
Constantine

Constantine

2005
×
★★★★
Edit this entry  
16
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
We Will Rock You

We Will Rock You

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Battle

Battle

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
The 5th Wave

The 5th Wave

2016
×
★½
Edit this entry  
10
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Signs

Signs

2002
×
★★★½
Edit this entry  
09
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
04
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
The Break-Up

The Break-Up

2006
×
★★½
Edit this entry  
03
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
Possession

Possession

1981
×
★★★
Edit this entry  
03
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★
Edit this entry  
01
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★½
Edit this entry