RSS feed for Bavarian
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Detroit

Detroit

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Lucky

Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Panther

Black Panther

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cam

Cam

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Nocturama

Nocturama

2016
×
Edit this entry  
12
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Post

The Post

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Wonder

Wonder

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Private Life

Private Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Captain

The Captain

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cemetery of Splendour

Cemetery of Splendour

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Stefan Zweig: Farewell to Europe

Stefan Zweig: Farewell to Europe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Ugly & Blind

Ugly & Blind

2017
×
Edit this entry  
14
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Malevolent

Malevolent

2018
×
Edit this entry  
11
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Veronica

Veronica

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Fucking Berlin

Fucking Berlin

2016
×
Read the review Edit this entry  
04
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jungle

Jungle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Party

The Party

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Things to Come

Things to Come

2016
×
Read the review Edit this entry  
23
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Tale

The Tale

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Norman: The Moderate Rise and Tragic Fall of a New York Fixer

Norman: The Moderate Rise and Tragic Fall of a New York Fixer

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Room

The Room

2003
×
Read prior review Edit this entry