• Wonder Woman 1984

  • Happiest Season

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

  • The Trial of the Chicago 7

  • The Devil All the Time

  • The Old Guard

  • Hamilton

  • Artemis Fowl

  • Coffee & Kareem

  • Mulan

  • The Invisible Man

  • Onward

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

  • Little Women

  • The Gentlemen

  • 1917

  • Frozen II

  • Midway

  • Klaus

  • Doctor Sleep

  • 21 Bridges

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

  • Code 8

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

  • Dolemite Is My Name

  • Knives Out

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Seberg

  • Ford v Ferrari

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Ready or Not

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Shaft

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

  • Dumbo

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • Long Shot

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Triple Frontier

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Miss Bala

    ★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Fighting with My Family

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • The Report

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★