• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Metal Lords

    ★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Tall Girl 2

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The House

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Mixtape

    ★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Army of Thieves

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Infinite

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Fallout

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Run

    ★★★★

  • The Paper Tigers

    ★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Miss Americana

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Ode to Joy

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • Late Night

    ★★★