Sort by

Adrian Astur has logged 218 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Primal

Primal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Corporate Animals

Corporate Animals

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Mike Birbiglia: The New One

Mike Birbiglia: The New One

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dune

Dune

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tangled

Tangled

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Jewel of the Nile

The Jewel of the Nile

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sister Act 2: Back in the Habit

Sister Act 2: Back in the Habit

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cemetery Man

Cemetery Man

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
Read the review Edit this entry  
25
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Carnival of Sinners

Carnival of Sinners

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
I'll Always Know What You Did Last Summer

I'll Always Know What You Did Last Summer

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
19
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry