• Atrangi Re

    ★★★½

  • Rocky

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Chandigarh Kare Aashiqui

    ★★★½

  • Maanaadu

    ★★★

  • Kadaseela Biriyani

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Oh Manapenne!

    ★★½

  • Doctor

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Schumacher

    ★★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Kasada Tabara

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Sarpatta Parambarai

    ★★★★½

  • The Tomorrow War

    ★½

  • Jagame Thandhiram

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★★

  • Loving

    ★★★★

  • Karnan

    ★★★★★

  • Joji

    ★★★½

  • Mandela

    ★★★★

  • Irul

    ★★★½

  • Sulthan

    ★½

  • Aarkkariyam

    ★★★★

  • Kala

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nenjam Marappathillai

    ★★★★★

  • Ninnila Ninnila

    ★★★★

  • Drishyam 2

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Great Indian Kitchen

    ★★★½

  • Master

    ★★½

  • Paava Kadhaigal

    ★★★★

  • Andhaghaaram

    ★★★★

  • Mookuthi Amman

    ★★★

  • Soorarai Pottru

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Putham Pudhu Kaalai

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • The Human Voice

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • Wittgenstein Plays Chess with Marcel Duchamp, or How Not to Do Philosophy

    ★★★½

  • The Stunt Double

    ★★★★

  • Dil Bechara

    ★★★★

  • Sufiyum Sujatayum

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Wife of a Spy

    ★★★

  • Ponmagal Vandhal

    ★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Extraction

    ★★★