Vidyuth has logged 61 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Paint Drying

Paint Drying

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Penguins of Madagascar

Penguins of Madagascar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★
Edit this entry  
20
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Last Castle

The Last Castle

2001
×
★★
Edit this entry  
18
Cairo Station

Cairo Station

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Return to the 36th Chamber

Return to the 36th Chamber

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Man with the Iron Heart

The Man with the Iron Heart

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
The 36th Chamber of Shaolin

The 36th Chamber of Shaolin

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Clear and Present Danger

Clear and Present Danger

1994
×
★★★
Edit this entry  
10
Kamen Rider Heisei Generations: Dr. Pac-Man vs. Ex-Aid & Ghost with Legend Riders

Kamen Rider Heisei Generations: Dr. Pac-Man vs. Ex-Aid & Ghost with Legend Riders

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Ajeeb Daastaans

Ajeeb Daastaans

2021
×
★★
Edit this entry  
07
You Get Me

You Get Me

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Diana

Diana

2013
×
Read the review Edit this entry  
04
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★
Edit this entry  
03
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Jericho Mile

The Jericho Mile

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Page of Madness

A Page of Madness

1926
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Macario

Macario

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Orphan

Orphan

2009
×
★★★
Edit this entry  
05
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Master

Master

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry