RSS feed for Barry
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★
Edit this entry  
16
Ninja Dragon

Ninja Dragon

1986
×
★★
Edit this entry  
15
The Japanese Wife Next Door

The Japanese Wife Next Door

2004
×
★★
Edit this entry  
15
American Ninja

American Ninja

1985
×
★★★
Edit this entry  
10
Leopard Fist Ninja

Leopard Fist Ninja

1981
×
★★★
Edit this entry  
09
Kickboxer

Kickboxer

1989
×
★★★
Edit this entry  
08
City Dragon

City Dragon

1995
×
★★
Edit this entry  
07
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★★★
Edit this entry  
06
Bloody Moon

Bloody Moon

1981
×
★★
Edit this entry  
04
Emmanuelle 5

Emmanuelle 5

1987
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
31
My Name Is 'Twin Legs'

My Name Is 'Twin Legs'

1982
×
★★★
Edit this entry  
28
Nightmare Sisters

Nightmare Sisters

1988
×
Edit this entry  
20
Massacre in Dinosaur Valley

Massacre in Dinosaur Valley

1985
×
★★
Edit this entry  
16
Blood Orgy of the She-Devils

Blood Orgy of the She-Devils

1973
×
★★
Edit this entry  
11
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★
Edit this entry  
10
Caged Women in Purgatory

Caged Women in Purgatory

1991
×
★★
Edit this entry  
06
The Shiver of the Vampires

The Shiver of the Vampires

1971
×
★★
Edit this entry  
05
The Beast

The Beast

1975
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
★★
Edit this entry  
28
Derek and Clive Get the Horn

Derek and Clive Get the Horn

1979
×
★★★★
Edit this entry  
27
Story of a Cloistered Nun

Story of a Cloistered Nun

1973
×
★★
Edit this entry  
15
Enron: The Smartest Guys in the Room

Enron: The Smartest Guys in the Room

2005
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Curse of Frankenstein

The Curse of Frankenstein

1957
×
★★★
Edit this entry  
13
The Beast Within

The Beast Within

1982
×
★★★
Edit this entry  
06
WWE: Ladies and Gentlemen, My Name Is Paul Heyman

WWE: Ladies and Gentlemen, My Name Is Paul Heyman

2014
×
Edit this entry  
02
King Cobra

King Cobra

1999
×
★★★
Edit this entry  
26
Pieces

Pieces

1982
×
★★★
Edit this entry  
22
Patrick

Patrick

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
Quackerz

Quackerz

2016
×
★★
Edit this entry  
16
Thin Lizzy: The Boys Are Back In Town

Thin Lizzy: The Boys Are Back In Town

2002
×
Edit this entry  
14
Caramel

Caramel

2007
×
★★★★
Edit this entry  
09
Drunken Master Strikes Back

Drunken Master Strikes Back

1978
×
★★★
Edit this entry  
05
Madhouse

Madhouse

1981
×
★★
Edit this entry  
02
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★★
Edit this entry  
30
Fairy Tales

Fairy Tales

1978
×
★★★★
Edit this entry  
29
Capturing the Friedmans

Capturing the Friedmans

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
Feast III: The Happy Finish

Feast III: The Happy Finish

2009
×
★★
Edit this entry  
19
Ghoul School

Ghoul School

1990
×
★★
Edit this entry  
14
Helga, She Wolf of Spilberg

Helga, She Wolf of Spilberg

1977
×
★★
Edit this entry  
06
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★
Edit this entry  
05
Zombie Lake

Zombie Lake

1981
×
★★
Read prior review Edit this entry  
03
National Lampoon's Loaded Weapon 1

National Lampoon's Loaded Weapon 1

1993
×
★★★★
Edit this entry  
29
Mona Lisa

Mona Lisa

1986
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Sinful Nuns of Saint Valentine

The Sinful Nuns of Saint Valentine

1974
×
★★★★
Edit this entry  
17
Street Fighter

Street Fighter

1994
×
★★
Edit this entry  
15
Airwolf: The Movie

Airwolf: The Movie

1984
×
★★★
Edit this entry  
30
Iraq in Fragments

Iraq in Fragments

2006
×
★★★★
Edit this entry  
24
Filmworker

Filmworker

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Tom of Finland

Tom of Finland

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Respectable: The Mary Millington Story

Respectable: The Mary Millington Story

2016
×
★★★★
Edit this entry