RSS feed for Barry

Barry has logged 342 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Happy Birthday to Me

Happy Birthday to Me

1981
×
Edit this entry  
30
Rambo III

Rambo III

1988
×
★★★★
Edit this entry  
30
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★
Edit this entry  
29
Deported Women of the SS Special Section

Deported Women of the SS Special Section

1975
×
★★★★
Edit this entry  
29
Emmanuelle 7

Emmanuelle 7

1993
×
★★
Read prior review Edit this entry  
28
Emmanuelle: Queen of Sados

Emmanuelle: Queen of Sados

1980
×
★★
Edit this entry  
27
Earth Girls Are Easy

Earth Girls Are Easy

1988
×
★★
Edit this entry  
27
Feast

Feast

2005
×
★★★
Edit this entry  
26
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★★
Edit this entry  
24
Raise the Titanic

Raise the Titanic

1980
×
★★
Edit this entry  
23
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★★
Edit this entry  
22
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Edit this entry  
22
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★★★
Edit this entry  
21
Medicine Man

Medicine Man

1992
×
★★★
Edit this entry  
20
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★
Edit this entry  
20
The Marsupials: The Howling III

The Marsupials: The Howling III

1987
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Burning

The Burning

1981
×
★★
Edit this entry  
18
Never Say Never Again

Never Say Never Again

1983
×
Edit this entry  
17
National Lampoon's European Vacation

National Lampoon's European Vacation

1985
×
★★
Edit this entry  
17
Showdown in Little Tokyo

Showdown in Little Tokyo

1991
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Nurse

The Nurse

1997
×
★★★★
Edit this entry  
16
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★★
Edit this entry  
15
Pumpkinhead: Blood Feud

Pumpkinhead: Blood Feud

2007
×
★★
Edit this entry  
15
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★★★
Edit this entry  
14
Sinister 2

Sinister 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Edit this entry  
13
The Stink of Flesh

The Stink of Flesh

2005
×
Edit this entry  
12
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★★
Edit this entry  
11
TNT Jackson

TNT Jackson

1974
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Incubus

Incubus

2006
×
★★
Edit this entry  
10
Scary Movie 4

Scary Movie 4

2006
×
★★★★
Edit this entry  
09
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Edit this entry  
08
Against All Odds

Against All Odds

1984
×
★★
Edit this entry  
07
Emmanuelle's Perfume

Emmanuelle's Perfume

1993
×
★★★
Edit this entry  
06
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★
Edit this entry  
05
Right at Your Door

Right at Your Door

2006
×
★★★
Edit this entry  
05
House at the End of the Street

House at the End of the Street

2012
×
★★
Edit this entry  
04
Top Sensation

Top Sensation

1969
×
★★
Edit this entry  
03
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★
Edit this entry  
02
The Caveman's Valentine

The Caveman's Valentine

2001
×
★★★★
Edit this entry  
02
Silent Night, Bloody Night

Silent Night, Bloody Night

1972
×
★★
Edit this entry  
01
Out of Control

Out of Control

1998
×
★★
Edit this entry  
01
I'm Gonna Git You Sucka

I'm Gonna Git You Sucka

1988
×
★★
Edit this entry  
30
The House on Sorority Row

The House on Sorority Row

1983
×
★★
Edit this entry  
30
Psychic Killer

Psychic Killer

1975
×
★★★
Edit this entry  
29
Basquiat

Basquiat

1996
×
★★★
Edit this entry  
28
11 Days, 11 Nights 2

11 Days, 11 Nights 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
11 Days 11 Nights: Part 1 - Fantasy Becomes Reality

11 Days 11 Nights: Part 1 - Fantasy Becomes Reality

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Nightmares Come at Night

Nightmares Come at Night

1970
×
★★
Edit this entry  
22
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Edit this entry