RSS feed for Barry

Barry has logged 64 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Enron: The Smartest Guys in the Room

Enron: The Smartest Guys in the Room

2005
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Curse of Frankenstein

The Curse of Frankenstein

1957
×
★★★
Edit this entry  
13
The Beast Within

The Beast Within

1982
×
★★★
Edit this entry  
06
WWE: Ladies and Gentlemen, My Name Is Paul Heyman

WWE: Ladies and Gentlemen, My Name Is Paul Heyman

2014
×
Edit this entry  
02
King Cobra

King Cobra

1999
×
★★★
Edit this entry  
26
Pieces

Pieces

1982
×
★★★
Edit this entry  
22
Patrick

Patrick

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
Quackerz

Quackerz

2016
×
★★
Edit this entry  
16
Thin Lizzy: The Boys Are Back In Town

Thin Lizzy: The Boys Are Back In Town

2002
×
Edit this entry  
14
Caramel

Caramel

2007
×
★★★★
Edit this entry  
09
Drunken Master Strikes Back

Drunken Master Strikes Back

1978
×
★★★
Edit this entry  
05
Madhouse

Madhouse

1981
×
★★
Edit this entry  
02
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★★
Edit this entry  
30
Fairy Tales

Fairy Tales

1978
×
★★★★
Edit this entry  
29
Capturing the Friedmans

Capturing the Friedmans

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
Feast III: The Happy Finish

Feast III: The Happy Finish

2009
×
★★
Edit this entry  
19
Ghoul School

Ghoul School

1990
×
★★
Edit this entry  
14
Helga, She Wolf of Spilberg

Helga, She Wolf of Spilberg

1977
×
★★
Edit this entry  
06
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★
Edit this entry  
05
Zombie Lake

Zombie Lake

1981
×
★★
Read prior review Edit this entry  
03
National Lampoon's Loaded Weapon 1

National Lampoon's Loaded Weapon 1

1993
×
★★★★
Edit this entry  
29
Mona Lisa

Mona Lisa

1986
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Sinful Nuns of Saint Valentine

The Sinful Nuns of Saint Valentine

1974
×
★★★★
Edit this entry  
17
Street Fighter

Street Fighter

1994
×
★★
Edit this entry  
15
Airwolf: The Movie

Airwolf: The Movie

1984
×
★★★
Edit this entry  
30
Iraq in Fragments

Iraq in Fragments

2006
×
★★★★
Edit this entry  
24
Filmworker

Filmworker

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Tom of Finland

Tom of Finland

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Respectable: The Mary Millington Story

Respectable: The Mary Millington Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
Sexy Killer: You'll Die for Her

Sexy Killer: You'll Die for Her

2008
×
★★★
Edit this entry  
03
Film Is Not a Sausage: Borowczyk and the Short Film

Film Is Not a Sausage: Borowczyk and the Short Film

2014
×
Edit this entry  
29
Anita

Anita

1973
×
★★★
Edit this entry  
25
Hell Night

Hell Night

1981
×
Edit this entry  
18
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
★★
Edit this entry  
01
Sarah's Child

Sarah's Child

1994
×
★★
Edit this entry  
14
The Astronauts

The Astronauts

1959
×
Edit this entry  
04
All Things Must Pass

All Things Must Pass

2015
×
Edit this entry  
21
American Psycho II: All American Girl

American Psycho II: All American Girl

2002
×
★★
Edit this entry  
18
Revenge of the Drunken Master

Revenge of the Drunken Master

1984
×
★★★
Edit this entry  
29
Brothers of the Head

Brothers of the Head

2005
×
★★
Edit this entry  
24
Documenteur

Documenteur

1981
×
★★
Edit this entry  
21
Belle

Belle

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
Flesh and Blood - The Story of the Krays

Flesh and Blood - The Story of the Krays

1991
×
Edit this entry  
14
Slappy and the Stinkers

Slappy and the Stinkers

1998
×
★★
Edit this entry  
13
Edgar Allan Poe's Buried Alive

Edgar Allan Poe's Buried Alive

1990
×
★★
Edit this entry  
09
Your Friend the Rat

Your Friend the Rat

2007
×
★★★★
Edit this entry  
09
Presto

Presto

2008
×
Edit this entry  
05
Enter the Ninja

Enter the Ninja

1981
×
★★
Edit this entry  
04
Beavis and Butt-Head Do America

Beavis and Butt-Head Do America

1996
×
★★★★
Edit this entry  
23
Tommy

Tommy

1975
×
★★★★
Edit this entry