RSS feed for bbanks2121
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Best Years of Our Lives

The Best Years of Our Lives

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Kingdom of Dreams and Madness

The Kingdom of Dreams and Madness

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Grapes of Wrath

The Grapes of Wrath

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★
Read prior review Edit this entry  
02
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read prior review Edit this entry  
27
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read prior review Edit this entry  
24
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Standoff at Sparrow Creek

The Standoff at Sparrow Creek

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spartacus

Spartacus

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry