Sort by

bbanks2121 has logged 314 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cats

Cats

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Transit

Transit

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Married to the Mob

Married to the Mob

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Edit this entry  
25
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Town

The Town

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Luce

Luce

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Margaret

Margaret

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Extremely Loud & Incredibly Close

Extremely Loud & Incredibly Close

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★
Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Rock

The Rock

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
True Lies

True Lies

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
American Factory

American Factory

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry