RSS feed for bbanks2121

bbanks2121 has watched 43 documentary films.

  • Miss Americana

    ★★★

  • American Factory

    ★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Free Solo

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • The Director and the Jedi

  • Minding the Gap

    ★★★★★

  • Shirkers

    ★★★

  • American Animals

    ★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • Spielberg

    ★★★

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★★

  • Hasan Minhaj: Homecoming King

  • Planet Earth II

  • 13th

    ★★★

  • Justin Timberlake + The Tennessee Kids

  • Bo Burnham: Make Happy

  • Tower

    ★★★

  • Weiner

    ★★★

  • Tickled

    ★★★

  • John Mulaney: The Comeback Kid

  • The Champions

    ★★★

  • Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

    ★★★

  • Life Itself

    ★★★

  • The Price of Gold

    ★★★

  • The Kingdom of Dreams and Madness

    ★★★

  • Blackfish

    ★★★

  • The Act of Killing

    ★★★

  • The Imposter

    ★★★

  • John Mulaney: New in Town

  • Being Elmo: A Puppeteer's Journey

    ★★★

  • Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

    ★★★

  • Man on Wire

    ★★★★

  • The King of Kong: A Fistful of Quarters

    ★★★

  • An Inconvenient Truth

    ★★★

  • Grizzly Man

    ★★★★

  • March of the Penguins

    ★★★

  • Fahrenheit 9/11

    ★★★

  • Super Size Me

    ★★★

  • Close-Up

    ★★★

  • Stop Making Sense

    ★★★

  • Pumping Iron

    ★★