RSS feed for bbanks2121

bbanks2121 has watched 281 science fiction films.

  • Bloodshot

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Promare

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Glass

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★

  • Venom

    ★★★

  • Overlord

    ★★★

  • High Life

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★

  • Fast Color

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • The Cloverfield Paradox

  • Black Panther

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: USS Callister

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: Black Museum

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Justice League

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Okja

    ★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Power Rangers

    ★★

  • Life

    ★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • The Discovery

    ★★★

  • Assassin's Creed

    ★★★

  • A Cure for Wellness

    ★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Black Mirror: Men Against Fire

  • Black Mirror: Hated in the Nation

  • Black Mirror: Nosedive

  • Black Mirror: San Junipero

  • Arrival

    ★★★★★

  • Suicide Squad

  • Star Trek Beyond

    ★★★

  • Colossal

    ★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★