RSS feed for Brandon
  • Onward

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Hellboy

    ½

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Bird Box

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Venom

    ★★

  • Overlord

    ★★½

  • Green Book

    ★★½

  • mid90s

    ★★★

  • Halloween

    ★★½

  • The Predator

    ½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★

  • Tag

    ★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★½

  • Blockers

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Game Night

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★

  • Coco

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★

  • It Comes at Night

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Life

    ★★