RSS feed for Bobby
  • Force of Nature

    ★★

  • The Making of Not Alone in Here

    ★★★½

  • Not Alone in Here

    ★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • Good Enough: Making Shadowed

    ★★★½

  • Shadowed

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Devs

    ★★½

  • Playdate with Destiny

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Night Clerk

    ★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Underwater

    ★★½

  • The Grudge

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★½

  • Black Christmas

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • Snowbrawl

    ★★

  • Another Day at the Office

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • We Summon the Darkness

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Halloween, Except the Knife Is 50 Feet Long

    ★½

  • The Fall

    ★★★

  • Rattlesnake

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★★½

  • VFW

    ★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • 3 from Hell

    ★½

  • Battle at Big Rock

    ★★

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★½

  • Sea Fever

    ★★½

  • Brigitte

    ★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Haunt

    ★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Alien: Covenant - Epilogue: David's Lab - Last Signs of Life

    ★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Vivarium

    ★★★½

  • Rip to the Rescue!

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½