• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Dune

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • After Yang

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★½

  • Luca

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • News of the World

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Honour

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • The Third Day

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Nomadland

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • The Stunt Double

    ★★★½

  • The Speed Cubers

    ★★★

  • Irresistible

    ★½

  • Athlete A

    ★★★½

  • The Letter Room

    ★★★★

  • Defending Jacob

    ★★★½

  • Beastie Boys Story

    ★★★★

  • John Lewis: Good Trouble

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Mulan

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Downhill

    ★★½

  • The Nest

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • The Courier

    ★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★½

  • The Outsider

    ★★★

  • Daughter

    ★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Mrs. Fletcher

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jesus Is King

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★