Sort by
  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ½

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★½

  • Spencer

    ★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • TINA

    ★★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★½

  • The Undoing

    ★★½

  • French Exit

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★½

  • The Good Liar

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★★½

  • Harriet

    ★★★★½

  • Downton Abbey

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★½

  • The Laundromat

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★½

  • Joker

    ★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Judy

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Truth

    ★★★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★★½

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Frankie

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★★½