• Red Notice

    ★★★½

  • Finch

    ★★★

  • Hypnotic

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Nightbooks

    ★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Kate

    ★★★

  • Halloween Kills

  • Dune

    ★★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★½

  • Malignant

    ★★½

  • Vacation Friends

    ★½

  • Candyman

    ★★½

  • Voyeur(s)

    ★★

  • The Protégé

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Beckett

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Pig

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Titane

    ★★½

  • Stillwater

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Val

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★½

  • The Forever Purge

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • The Ice Road

    ★★½

  • The One and Only Dick Gregory

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • False Positive

    ★★

  • Luca

    ★★★

  • Bitchin': The Sound and Fury of Rick James

    ★★★

  • Untitled Horror Movie

    ★★½

  • Awake

    ★½

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Thunder Force

    ★½

  • Voyagers

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • The Seventh Day

    ★★