bchan has logged 53 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Images

Images

1972
×
★★½
Edit this entry  
18
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★½
Edit this entry  
21
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★
Edit this entry  
20
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Edit this entry  
13
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★
Edit this entry  
24
Happy-Go-Lucky

Happy-Go-Lucky

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Husbands

Husbands

1970
×
★★★
Edit this entry  
15
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Gloria

Gloria

1980
×
★★★½
Edit this entry  
24
My Blueberry Nights

My Blueberry Nights

2007
×
★★★
Edit this entry  
21
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★
Edit this entry  
19
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Future

The Future

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
L'Eclisse

L'Eclisse

1962
×
★★½
Edit this entry  
03
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
02
Losing Ground

Losing Ground

1982
×
★★★★
Edit this entry  
29
Chan Is Missing

Chan Is Missing

1982
×
★★★★
Edit this entry  
25
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★½
Edit this entry  
23
A Boy and His Dog

A Boy and His Dog

1975
×
Edit this entry  
17
The Black Power Mixtape 1967-1975

The Black Power Mixtape 1967-1975

2011
×
★★★
Edit this entry  
01
The Adventures of Baron Munchausen

The Adventures of Baron Munchausen

1988
×
★★★½
Edit this entry  
15
A Zed & Two Noughts

A Zed & Two Noughts

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Draughtsman's Contract

The Draughtsman's Contract

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Army of Shadows

Army of Shadows

1969
×
★★★★
Edit this entry  
23
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★
Edit this entry  
04
Robot Carnival

Robot Carnival

1987
×
Edit this entry  
02
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Miracle of Morgan’s Creek

The Miracle of Morgan’s Creek

1943
×
★★★★
Edit this entry  
20
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★½
Edit this entry  
08
Oliver!

Oliver!

1968
×
★★★
Edit this entry  
03
1917

1917

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Yentl

Yentl

1983
×
★★★
Edit this entry  
31
Rollerball

Rollerball

1975
×
★★★
Edit this entry  
30
Okko's Inn

Okko's Inn

2018
×
Edit this entry  
26
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★½
Edit this entry  
25
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Westworld

Westworld

1973
×
★★
Edit this entry  
12
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★½
Edit this entry  
07
Burning

Burning

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★
Edit this entry