Sort by

mari has logged 244 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
My Mom is a Character 3

My Mom is a Character 3

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Minha Vida em Marte

Minha Vida em Marte

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Edit this entry  
21
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Igby Goes Down

Igby Goes Down

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★½
Edit this entry  
11
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Barbie Fairytopia: Mermaidia

Barbie Fairytopia: Mermaidia

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Barbie Diaries

The Barbie Diaries

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Barbie and the Magic of Pegasus

Barbie and the Magic of Pegasus

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Barbie: Fairytopia

Barbie: Fairytopia

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★
Edit this entry  
25
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Barbie of Swan Lake

Barbie of Swan Lake

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Barbie as Rapunzel

Barbie as Rapunzel

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dune

Dune

2021
×
Read prior review Edit this entry  
13
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Minutemen

Minutemen

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
My Best Friend Is a Vampire

My Best Friend Is a Vampire

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Fisher King

The Fisher King

1991
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Read prior review Edit this entry