Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
May December

May December

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Eight Crazy Nights

Eight Crazy Nights

2002
×
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spirited

Spirited

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Albert Brooks: Defending My Life

Albert Brooks: Defending My Life

2023
×
Edit this entry  
25
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Minions

Minions

2015
×
Read the review Edit this entry  
23
Please Don't Destroy: The Treasure of Foggy Mountain

Please Don't Destroy: The Treasure of Foggy Mountain

2023
×
Edit this entry  
23
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Holiday

The Holiday

2006
×
Read the review Edit this entry  
21
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
Edit this entry  
19
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scott Pilgrim Takes Off

Scott Pilgrim Takes Off

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
BlackBerry

BlackBerry

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Coyote vs. Acme

Coyote vs. Acme

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Burn Notice: The Fall of Sam Axe

Burn Notice: The Fall of Sam Axe

2011
×
Edit this entry  
12
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Muppets Take Manhattan

The Muppets Take Manhattan

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
We're Back! A Dinosaur's Story

We're Back! A Dinosaur's Story

1993
×
Read the review Edit this entry  
04
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Night of the Demons 2

Night of the Demons 2

1994
×
Read the review Edit this entry  
29
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
Read the review Edit this entry  
29
Dolls

Dolls

1987
×
Read the review Edit this entry  
28
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Toxic Avenger Part II

The Toxic Avenger Part II

1989
×
Read the review Edit this entry  
24
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

1984
×
Read the review Edit this entry  
23
Bordello of Blood

Bordello of Blood

1996
×
Read the review Edit this entry  
22
Vampire Hunter D

Vampire Hunter D

1985
×
Read the review Edit this entry  
22
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

1990
×
Read the review Edit this entry  
22
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry