Sort by

BenDavid has logged 46 entries for films during March 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
De Palma

De Palma

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Saaho

Saaho

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Heroic Trio

The Heroic Trio

1993
×
Read the review Edit this entry  
28
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Crimewave

Crimewave

1985
×
Read the review Edit this entry  
26
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
6 Underground

6 Underground

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
Deep Water

Deep Water

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Dangerously Close

Dangerously Close

1986
×
Read the review Edit this entry  
20
Clifford

Clifford

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Back to School

Back to School

1986
×
Read the review Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ishtar

Ishtar

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
X

X

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Road House

Road House

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dinner in America

Dinner in America

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dinner in America

Dinner in America

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Far from the Tree

Far from the Tree

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Encanto

Encanto

2021
×
Edit this entry  
14
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Arlington Road

Arlington Road

1999
×
Read the review Edit this entry  
13
Body Heat

Body Heat

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
I Melt with You

I Melt with You

2011
×
Read the review Edit this entry  
10
Corruption

Corruption

1983
×
Read the review Edit this entry  
09
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Field of Dreams

Field of Dreams

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Living End

The Living End

1992
×
Read the review Edit this entry  
05
Prince: Sign o' the Times

Prince: Sign o' the Times

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Ward

The Ward

2010
×
Read the review Edit this entry  
02
Night Owls

Night Owls

2015
×
Read the review Edit this entry  
01
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry