Sort by

BDUB has logged 47 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Minions

Minions

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
I'm No Angel

I'm No Angel

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Looking for Comedy in the Muslim World

Looking for Comedy in the Muslim World

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Father of the Bride

Father of the Bride

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cheaper by the Dozen 2

Cheaper by the Dozen 2

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
City Hall

City Hall

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Bishop's Wife

The Bishop's Wife

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Time

Time

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sneakers

Sneakers

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cronos

Cronos

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Continental Divide

Continental Divide

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
She Done Him Wrong

She Done Him Wrong

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Written on the Wind

Written on the Wind

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Damned Don't Cry

The Damned Don't Cry

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
An Unmarried Woman

An Unmarried Woman

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bad Day at Black Rock

Bad Day at Black Rock

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
My Favorite Wife

My Favorite Wife

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Comfort and Joy

Comfort and Joy

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Anatomy of a Murder

Anatomy of a Murder

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Bigamist

The Bigamist

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry