• No Time to Die

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★

  • Time

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • TINA

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • The Dig

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Mank

    ★★★½

  • The Undoing

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Quiz

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • How to Be a Good Wife

    ★★★½

  • Devs

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Black Bear

    ★★★★½

  • Herself

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

  • Dolittle

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

  • The Good Liar

    ★★½

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Midway

    ★★½

  • Moving On

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Rocks

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • The Lion King

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Liam Gallagher: As It Was

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Missing Link

    ★★★