Sort by

lucas has logged 38 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Flash

The Flash

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
You're Next

You're Next

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Meg 2: The Trench

Meg 2: The Trench

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Strong Ones

The Strong Ones

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry