twillian has logged 11 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
7p., cuis., s. de b., … à saisir

7p., cuis., s. de b., … à saisir

1984
×
Read the review Edit this entry  
04
Accidence

Accidence

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Meantime

Meantime

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Universal Mind of Bill Evans

The Universal Mind of Bill Evans

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Sun

Black Sun

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Down by Law

Down by Law

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry