• The Long Goodbye

    ★★★★

  • 7p., cuis., s. de b., … à saisir

  • Accidence

    ★★

  • Meantime

    ★★★½

  • The Universal Mind of Bill Evans

    ★★★★

  • Black Sun

    ★★★★

  • Night on Earth

    ★★★★

  • Dead Man

    ★★★½

  • Ghost Dog: The Way of the Samurai

    ★★★★★

  • Mystery Train

    ★★★★

  • Down by Law

    ★★★★½

  • Stranger Than Paradise

    ★★★★½