Sort by
  • Leo

    ★½

  • The Curse

    ★★★★½

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★★★

  • South Park: Joining the Panderverse

    ★★★★★

  • Five Nights at Freddy's

    ★★½

  • The Ringleader: The Case of the Bling Ring

  • Dumb Money

    ★★★★

  • Priscilla

    ★★★

  • Evil Does Not Exist

    ★★★★½

  • Poor Things

    ★★★★½

  • Saltburn

  • The Holdovers

    ★★★★

  • Fingernails

    ★★★

  • The Boy and the Heron

    ★★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★½

  • Barbie

    ★★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★★

  • Toopy and Binoo The Movie

  • Asog

    ★★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • La Chimera

    ★★★★★

  • Perfect Days

    ★★★★½

  • Asteroid City

    ★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★★

  • BEEF

    ★★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★★★

  • Bottoms

    ★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • Daisy Jones & the Six

    ★★★★½

  • Call Me Chihiro

  • Past Lives

    ★★★★★

  • Gudetama: An Eggcellent Adventure

  • Puss in Boots: The Last Wish

  • We Have to Leave Here Together

  • Sanctuary

    ★★★

  • Riceboy Sleeps

    ★★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Blonde

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • The Whale

    ★★★★★

  • Pearl

    ★★★★★

  • The Sea Beast

    ★★★★

  • Pistol

    ★★★★½

  • Ice Merchants

    ★★★★★

  • Decision to Leave

  • Sick of Myself

    ★★★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

  • Kotaro Lives Alone

    ★★★★★

  • Taylor Tomlinson: Look at You

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • South Park: Post COVID

  • Cinema Street

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The French Dispatch

  • After Yang

    ★★★★

  • The Way of the Househusband

    ★★★★½

  • Scooby-Doo! The Sword and the Scoob

  • On the Rocks

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Tenet

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★½

  • We Bare Bears: The Movie

    ★★★★★