• Men

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Julia

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★

  • Lamb

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★½

  • Val

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Last Blockbuster

    ★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Earwig and the Witch

    ★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • Soul

    ★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★

  • Zola

    ★★★

  • Coded Bias

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Frozen II

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • I'm No Longer Here

    ★★★★½

  • Watchmen

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Waves

    ★★★½