Sort by

BearSavage has logged 111 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★½
Edit this entry  
31
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★
Edit this entry  
30
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Beginners

Beginners

2010
×
★★★
Edit this entry  
11
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bound by Honor

Bound by Honor

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Edit this entry  
16
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Edit this entry  
16
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Edit this entry  
15
Cold War

Cold War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Let Me In

Let Me In

2010
×
★★½
Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Cronos

Cronos

1993
×
★★★½
Edit this entry  
08
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Edit this entry  
30
1917

1917

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★
Edit this entry  
21
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★½
Edit this entry  
21
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★½
Edit this entry  
19
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Edit this entry  
18
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Scanners

Scanners

1981
×
★★½
Edit this entry  
17
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★½
Edit this entry  
17
Predestination

Predestination

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
Edit this entry  
14
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry