• Respect

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

  • Happiest Season

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The Speed Cubers

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • A Parks and Recreation Special

  • Middleditch & Schwartz

  • Trolls World Tour

    ★★

  • Mulan

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★★½

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Noelle

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★