• Thor: Love and Thunder

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The Kissing Booth 2

  • The Old Guard

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Love Wedding Repeat

    ★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • Klaus

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

  • Hair Love

    ★★★★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Rocketman

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Yesterday

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Isn't It Romantic

  • Big Time Adolescence

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

  • Bird Box

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Set It Up

  • Ocean's Eight

    ★½

  • Shoplifters

    ★★★★½