Sort by

bea!! has logged 63 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Laura

Laura

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sherlock: A Study in Pink

Sherlock: A Study in Pink

2010
×
Edit this entry  
31
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Us

Us

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Love Wedding Repeat

Love Wedding Repeat

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★
Edit this entry  
07
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
White Chicks

White Chicks

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Predestination

Predestination

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Amélie

Amélie

2001
×
Read the review Edit this entry  
12
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
Read the review Edit this entry  
29
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Edit this entry  
29
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Edit this entry