RSS feed for Beatrice
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Landline

Landline

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Damsel

Damsel

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
Bee and PuppyCat

Bee and PuppyCat

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★
Edit this entry  
20
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★½
Edit this entry  
19
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
Edit this entry  
24
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★
Edit this entry  
17
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
Edit this entry  
20
The Terrorizers

The Terrorizers

1986
×
★★★
Edit this entry  
13
In Our Time

In Our Time

1982
×
★★★
Edit this entry  
07
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★½
Edit this entry  
01
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★
Edit this entry  
10
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★
Edit this entry  
04
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★½
Edit this entry  
04
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Eat Drink Man Woman

Eat Drink Man Woman

1994
×
★★★½
Edit this entry  
02
Goodbye Christopher Robin

Goodbye Christopher Robin

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★
Edit this entry  
28
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
10
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
½
Edit this entry  
09
Coco

Coco

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
★★
Edit this entry  
17
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★
Edit this entry  
17
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★½
Edit this entry  
10
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★
Edit this entry  
08
My Home

My Home

2014
×
★★★
Edit this entry  
08
Tough

Tough

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Beauty Inside

The Beauty Inside

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★½
Edit this entry  
24
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★
Edit this entry