• Spider-Man: No Way Home

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Apples

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The White Death of the Black Wizard

    ★★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • Love Wedding Repeat

    ★½

  • Unorthodox

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★★

  • Isi & Ossi

    ★★

  • Emma.

    ★★½

  • The Last Thing He Wanted

    ★★

  • Beasts Clawing at Straws

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Outcast Rockstar

    ★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The King

    ★★½

  • The Laundromat

    ★★

  • Ema

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Someone, Somewhere

    ★★★½

  • Nimic

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★

  • Pacarrete

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

  • Murder Mystery

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • On a Magical Night

    ★★★½

  • The Lighthouse

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Someone Great

  • De Pernas pro Ar 3

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • Bird Box

    ★★

  • Only You

    ★★★★

  • The Freshmen

  • Green Book

    ★★½

  • Gloria Bell

    ★★★

  • Nothing to Hide

    ★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★½

  • Unremember

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Sharp Objects

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★

  • Set It Up

  • Ocean's Eight

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★