• Call Jane

    ★★★

  • A Love Song

    ★★★★

  • When You Finish Saving the World

    ★★★½

  • Landscapers

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Keep the Cameras Rolling: The Pedro Zamora Way

    ★★★★

  • Make Me Famous

    ★★★★

  • Of Self-Blessing

    ★★★★

  • The Manor

    ★★★

  • Love Me Tender

    ★½

  • Swimming

    ★★★½

  • Fever Dream

    ★★★½

  • Willing

    ★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Bones

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Procession

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Encounter

    ★★★

  • Belfast

    ★½

  • The Card Counter

    ★★½

  • The Hand of God

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Vera Dreams of the Sea

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Semiotic Plastic

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Operation Hyacinth

    ★★★★

  • Death and Bowling

    ★★½

  • Zeros and Ones

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Prayers for the Stolen

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Paris, 13th District

    ★★★

  • A Hero

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Medusa

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Great Freedom

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Porno Uncle Jim

    ★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★★½

  • The Familiar

    ★★★★

  • Young Diego

    ★★½

  • Building a Bridge

    ★★★½

  • Do Not Hesitate

    ★★★★★

  • The Novice

    ★★

  • Perfume de gardenias

    ★★★½

  • Nicki

    ★★★★½

  • Agnes

    ★★

  • Italian Studies

    ★★★

  • No Man of God

    ★★★½

  • Mark, Mary + Some Other People

    ★★★½

  • Los Patos

    ★★★★

  • Sediments

    ★★★½

  • Maschile singolare

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • The Long Night

    ★★½

  • Blood-Red Ox

    ★★★