BeBraveMorvern has logged 55 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Circus of Books

Circus of Books

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ask Any Buddy

Ask Any Buddy

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Amulet

Amulet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lingua Franca

Lingua Franca

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
2 Dollars

2 Dollars

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beauty Boys

Beauty Boys

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Magnetic Harvest

Magnetic Harvest

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Piercing

Piercing

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Listening In

Listening In

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Buck

Buck

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love & Basketball

Love & Basketball

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tesla

Tesla

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The River

The River

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Comfort of Strangers

The Comfort of Strangers

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Beautiful Laundrette

My Beautiful Laundrette

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Meddler

The Meddler

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
1981

1981

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lesson #8 by Alberto Ferreras

Lesson #8 by Alberto Ferreras

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Single Street

Single Street

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Visibles

Visibles

2018
×
Edit this entry  
17
Hello I Must Be Going

Hello I Must Be Going

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sole mio

Sole mio

2019
×
Edit this entry  
16
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
One False Move

One False Move

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Postcards from London

Postcards from London

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Bigamist

The Bigamist

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Where My Girls

Where My Girls

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Douze Points

Douze Points

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Porno Uncle Jim

Porno Uncle Jim

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dangerous Drugs of Sex

Dangerous Drugs of Sex

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Zucchini Cake

Zucchini Cake

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Milkwater

Milkwater

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Adeline

Adeline

2018
×
Edit this entry  
09
I Know Her

I Know Her

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Free Fun

Free Fun

2020
×
Edit this entry  
09
Stalls

Stalls

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Winter Kills

Winter Kills

1979
×
Read the review Edit this entry  
09
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ginger & Rosa

Ginger & Rosa

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Drum Tower

The Drum Tower

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Encounter

Encounter

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Floss

Floss

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Suicide Room

Suicide Room

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry