Sort by
  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Woman King

    ★★★★½

  • Pinocchio

    ★★★½

  • The Invitation

    ★★★

  • Prey

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★½

  • The Gray Man

    ★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Persuasion

  • Lightyear

    ★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • Downton Abbey: A New Era

  • Morbius

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★★

  • The 355

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

  • Being the Ricardos

  • Nightmare Alley

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

  • Red Notice

    ★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★½

  • Eternals

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Black as Night

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

  • Dune

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Drive My Car

  • Stillwater

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Forever Purge

    ★★★½

  • The Deep House

  • Luca

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Seance

  • F9

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½