RSS feed for becca
  • The Lovebirds

    ★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

  • Hollywood

    ★★½

  • The Half of It

    ★★½

  • All the Bright Places

    ★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • The Last Thing He Wanted

  • Horse Girl

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Miss Americana

  • Suki

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Bombshell

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★★½

  • Mrs. Fletcher

    ★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

  • Tall Girl

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Falling Inn Love

    ★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Ma

    ★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • L'Observateur

  • Parasite

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Wine Country

    ★★

  • The Last Summer

  • Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

  • Plus One

    ★★½

  • Avengers: Endgame

  • Someone Great

    ★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Guava Island

    ★★½

  • The Perfect Date

    ★½

  • After

  • Shazam!

    ★★★

  • Five Feet Apart

    ★★

  • Booksmart

  • Long Shot

    ★★★

  • Captain Marvel

  • Isn't It Romantic

    ★½

  • Paddleton

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★½

  • Blinded by the Light

    ★★★

  • Knock Down the House

    ★★★

  • High Flying Bird

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • Hail Satan?

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Fyre

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Vice

    ★★