Sort by
  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Disenchanted

    ★★

  • Spirited

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Is That Black Enough for You?!?

    ★★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★½

  • Hocus Pocus 2

    ★★½

  • Werewolf by Night

  • Confess, Fletch

    ★★★½

  • Catherine Called Birdy

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★½

  • See How They Run

    ★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

  • The Eternal Daughter

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Prey

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★★½

  • DC League of Super-Pets

    ★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★★

  • The Sea Beast

    ★★★½

  • Lightyear

    ★★★

  • Father of the Bride

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★★

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

  • The Lost City

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★½

  • Fire of Love

    ★★★★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Beanie Mania

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Single All the Way

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

  • A Boy Called Christmas

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • The Addams Family 2

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Old

    ★★★

  • The French Dispatch

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Annette

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Plan B

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Runaway Bunny

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★★