RSS feed for Becca
  • Spider-Man: Far from Home

    Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

    I ugly cried throughout this whole movie

  • Men in Black: International

    Men in Black: International

    This movie is a strong reminder that having a good cast does not mean that you will produce a good movie.

  • The Hustle

    The Hustle

    ★½

    Rebel Wilson's ability to only ever play the same character in every movie she makes has truly got insufferable.

  • Wine Country

    Wine Country

    ★★½

    I would follow Amy Poehler and Tina Fey into the fiery pits of hell if they asked me to, and that's kind of exactly what watching this movie felt like.

  • Iron Man 3

    Iron Man 3

    ★★★★★

    The best Iron Man movie. I said what I said.

  • The Avengers

    The Avengers

    ★★★★½

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    Re-watching this post Endgame and Steve telling Tony that he's not the guy to make the sacrifice play ripped my heart out of my body

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

    Proof that you should never trust a white man

  • Someone Great

    Someone Great

    ★★★

    Who gave this movie the right to be so cute

  • The Incredible Hulk

    The Incredible Hulk

    ★★

    Thank fuck for Mark Ruffalo

  • Captain America: The First Avenger

    Captain America: The First Avenger

    ★★★★

    I would lay my life on the line for Agent Peggy Carter

  • Iron Man 2

    Iron Man 2

    ★★★

    The only good thing that Iron Man 2 ever did was introduce Natasha Romanoff into the MCU.

  • Wild Rose

    Wild Rose

    ★★★★

    Proof that Jessie Buckley was robbed on the 2008 talent show I’d Do Anything