RSS feed for Becca
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Wasp

Wasp

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fargo

Fargo

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
It's Kind of a Funny Story

It's Kind of a Funny Story

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Open House

The Open House

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
Read the review Edit this entry  
20
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Angels with Dirty Faces

Angels with Dirty Faces

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bright

Bright

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Green Room

Green Room

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lemonade

Lemonade

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Little Evil

Little Evil

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry