RSS feed for Becca

Becca has logged 48 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
In Vogue: The Editor's Eye

In Vogue: The Editor's Eye

2012
×
★★½
Edit this entry  
09
Amy

Amy

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Victoria

Victoria

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Wasp

Wasp

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fargo

Fargo

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
It's Kind of a Funny Story

It's Kind of a Funny Story

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Open House

The Open House

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
Read the review Edit this entry  
20
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Angels with Dirty Faces

Angels with Dirty Faces

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bright

Bright

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry