• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Given: The One on the Flip-Side

    ★★★★

  • Louise

    ★★★★

  • Sing 2

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Blue Period

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★

  • Cinderella

  • Hometown Cha-Cha-Cha

    ★★★★★

  • If I Can’t Have Love, I Want Power

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Val

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Life Lessons with Uramichi Oniisan

    ★★★★½

  • RE-MAIN

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • LINK CLICK

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Backflip!!

    ★★★★½

  • This Is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go for It

    ★★★½

  • Wonder Egg Priority

    ★★★½

  • Horimiya

    ★★★★

  • SK8 the Infinity

    ★★★★★

  • Pui Pui Molcar

    ★★★★★

  • Puparia

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • OPAL

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Earwig and the Witch

    ★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★½

  • The Stranger by the Shore

    ★★★½

  • The Boss Baby: Get That Baby!

    ★★½

  • Given

    ★★★½

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★½

  • The Secret Garden

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Homemade

    ★★★

  • Coming Out

    ★★★★

  • Twins in Paradise

    ★★★★

  • Artemis Fowl

    ★½

  • The Wrong Missy

    ★★½

  • Coffee & Kareem

    ★½

  • Kakushigoto

    ★★★★

  • Sol Levante

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Toilet-Bound Hanako-kun

    ★★★★