Rebecca has logged 14 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Replacements

The Replacements

2000
×
★★½
Edit this entry  
15
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
To Kill a Mockingbird

To Kill a Mockingbird

1962
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Akame ga Kill!

Akame ga Kill!

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Val

Val

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry