RSS feed for Becca
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Spy Game

Spy Game

2001
×
★★★
Edit this entry  
06
Get Over It

Get Over It

2001
×
★★★★
Edit this entry  
05
Little Italy

Little Italy

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★½
Edit this entry  
01
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Spirit of Christmas

The Spirit of Christmas

2015
×
★★★
Edit this entry  
15
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Edit this entry  
07
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Christmas in the Smokies

Christmas in the Smokies

2015
×
★★
Edit this entry  
25
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Rooftop Christmas Tree

The Rooftop Christmas Tree

2016
×
★★½
Edit this entry  
10
The 15:17 to Paris

The 15:17 to Paris

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Waitress

Waitress

2007
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Lake House

The Lake House

2006
×
★★★½
Edit this entry  
15
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★
Edit this entry  
10
The Choice

The Choice

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Longest Ride

The Longest Ride

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Lucky One

The Lucky One

2012
×
★★½
Edit this entry  
29
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Edit this entry  
18
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Edit this entry  
18
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Edit this entry  
10
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★
Edit this entry  
28
Extinction

Extinction

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Edit this entry