RSS feed for Becca

Becca has logged 20 entries for films during 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sleepwalk with Me

Sleepwalk with Me

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★½
Edit this entry  
27
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★½
Edit this entry  
13
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Looper

Looper

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Edit this entry  
21
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Microcosmos

Microcosmos

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Importance of Being Earnest

The Importance of Being Earnest

1952
×
★★★
Edit this entry  
14
Sliding Doors

Sliding Doors

1998
×
★★★½
Edit this entry  
10
Jane Eyre

Jane Eyre

1996
×
★★★
Edit this entry