RSS feed for Becca

Becca has logged 102 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Robot & Frank

Robot & Frank

2012
×
★★★½
Edit this entry  
28
Cirque du Soleil: Worlds Away

Cirque du Soleil: Worlds Away

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
15
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★
Edit this entry  
08
Mona Lisa Smile

Mona Lisa Smile

2003
×
★★★★
Edit this entry  
06
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★½
Edit this entry  
04
An Affair to Remember

An Affair to Remember

1957
×
★★★★
Edit this entry  
01
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Edit this entry  
24
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Edit this entry  
22
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Upside Down

Upside Down

2012
×
★★★½
Edit this entry  
17
12 Dates of Christmas

12 Dates of Christmas

2011
×
★★
Edit this entry  
15
Gallipoli

Gallipoli

1981
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Host

The Host

2013
×
★★½
Edit this entry  
09
Evening

Evening

2007
×
★★★
Edit this entry  
05
The Giant Mechanical Man

The Giant Mechanical Man

2012
×
★★½
Edit this entry  
04
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★½
Edit this entry  
01
Ender's Game

Ender's Game

2013
×
★★
Edit this entry  
19
Sidewalls

Sidewalls

2011
×
★★★½
Edit this entry  
13
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Words

The Words

2012
×
★★★½
Edit this entry  
12
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Safe Haven

Safe Haven

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
How to Marry a Millionaire

How to Marry a Millionaire

1953
×
★★★★
Edit this entry  
20
Mad About Mambo

Mad About Mambo

2000
×
Edit this entry  
16
Austenland

Austenland

2013
×
★★★★
Edit this entry  
11
Ondine

Ondine

2009
×
★★★
Edit this entry  
31
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★★
Edit this entry  
20
My Girlfriend's Boyfriend

My Girlfriend's Boyfriend

2010
×
★★★★
Edit this entry  
19
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★½
Edit this entry  
14
Percy Jackson: Sea of Monsters

Percy Jackson: Sea of Monsters

2013
×
★★
Edit this entry  
27
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lucky One

The Lucky One

2012
×
★★½
Edit this entry  
24
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★
Edit this entry  
21
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★½
Edit this entry  
21
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Salt

Salt

2010
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
06
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★★
Edit this entry