RSS feed for Becca

Becca has logged 26 entries for crime films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Spy Game

Spy Game

2001
×
★★★
Edit this entry  
15
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Edit this entry  
10
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★½
Edit this entry  
04
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Intolerable Cruelty

Intolerable Cruelty

2003
×
★★★½
Edit this entry  
05
Point Break

Point Break

2015
×
★★½
Edit this entry  
19
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
Psych: The Movie

Psych: The Movie

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Flawless

Flawless

2007
×
★★★★
Edit this entry  
22
Going in Style

Going in Style

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
The Institute

The Institute

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★
Edit this entry  
16
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★
Edit this entry  
01
Dirty Rotten Scoundrels

Dirty Rotten Scoundrels

1988
×
★★★½
Edit this entry  
28
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★½
Edit this entry  
11
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★½
Edit this entry  
29
Robot & Frank

Robot & Frank

2012
×
★★★½
Edit this entry  
21
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★½
Edit this entry